4.ročník jarní 50tihodinovka - Mlýnský Rybník

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Rybářské závody > Závody archiv > Závody 2018
 

4.ročník jarní 50tihodinovka 4.5. - 6.5.2018

 


Typ závodu: závod družstev (1-3 rybáři) položená
Délka závodu: 50 hodin
Startovné 3800 Kč/tým
Počet týmů: 13
Počet prutů: max. 4 na tým
Velikost závodního sektoru: min 13,4m.

Nově je v ceně startovného snídaně pro členy týmu (v sobotu a v neděli) formou bufetu.

Propozice závodu:
4.5.2018 do 9:30 registrace týmů
10:00 - 11:00 losování závodních míst
12:00 - start závodu
6.5.2018 14:00 - konec závodu
14:30 - vyhlášení výsledků
15:00 - volná zábava

Ceny:
1.místo 7 000Kč v hotovosti + věcné ceny v hodnotě 6 000Kč + sada pohárů
2.místo 5 000Kč v hotovosti + věcné ceny v hodnotě 4 000Kč + sada pohárů
3.místo 3 000Kč v hotovosti + věcné ceny v hodnotě 2 000Kč + sada pohárů
Nejtěžší úlovek závodu věcná cena v hodnotě 2 000Kč + sada pohárů

Pravidla:
Závod probíhá systémem chyť a pusť. Soutěží jedno až tříčlenná družstva, která loví na 4 pruty, každý prut s jedním návazcem a jedním háčkem bez protihrotu. NOVĚ JE POVINNOST MÍT BACKLEEDY!!! Povolen pouze lov na položenou. Nesmí se používat drátěná, feederová ani jiná krmítka. Nesmí se namačkávat vnadící a krmítková směs na olovo nebo háček. Zavážení nástrah není povoleno jakýmkoliv způsobem. Při krmení, nahazování, zdolávání a podebírání ryby nesmí závodník opustit vymezený sektor.
Pokud ryba vjede do sousedního sektoru a dotkne se sestavy sousedního týmu, může tento tým podat protest, ale nemusí. Neprodleně!! V případě protestu se ryba nebude počítat.
Během soutěže smí do sektoru vstoupit pouze úsekový a hlavní rozhodčí. Ostatní se souhlasem závodníků. Závodník je povinen na požádání rozhodčího vytáhnout udici z vody ke kontrole.
Při hrubém porušení pravidel uvedených v propozicích , nedodržení nepsaných zákonů etiky sportovního rybolovu či provinění proti RŘ bude team diskvalifikován! Bez nároku vrácení startovného.

Podání protestu:
Protest může podat kterýkoliv člen závodního teamu pouze hlavnímu rozhodčímu a to neprodleně. Pokud team podává protest, musí složit k rukám hl. rozhodčího kauci ve výši 1000,- Kč, která při neoprávněnosti protestu propadá ve prospěch pořadatele. Na protesty podané po ukončení závodu nebude brán zřetel.

Nástrahy:
Boilie, pelety (obalov. těsta a dipy povoleny).

Návnady:
Boilie, pelety, partikl (vařený), krmítkové směsi, methodmixy (zákaz používání lepidla na pelety).

Krmení (návnady) omezeno množstvím:

MAX 15 kg!!! (bude kontrolováno rozhodčími před startem závodu!) - v sektoru ani v autě či v bivaku na lovném místě nesmí být více jak povolené množství návnad!

Zakrmování:
Lopatka, kobra, prak, košíček, PVA materiály.

Nesmí se chytat ani krmit na:

Housku, foukané a extrudované kukuřice (pufy) a jiné extrudy, chleba, červy, žížaly ani jiné živé nástrahy, gumovou kukuřici atd. Co není povoleno, je automaticky zakázáno.

Povinnost závodníka:
Šetrné zacházení s rybou a respektování pravidel Mlýnského rybníka Drahanovice.

Povinná výbava:
Háčky bez protihrotu, podložka pod rybu vaničkového typu, podběrák min. 100cm rameno, EKO sak 4ks.

Hodnocení a vážení:
Bodovanou rybou je kapr od 55 cm včetně a amur neomezeně!! ROZHODUJÍCÍ JE SOUČET HMOTNOSTÍ 5TI NEJTĚŽŠÍCH RYB TÝMU. V případě, že dojde ke stejnému výsledku u dvou a více týmů, rozhoduje nejtěžší ulovená ryba. Ryby váží rozhodčí vždy spolu s minimálně jedním členem družstva a její váhu neprodleně zapíší do úlovkových listů a stvrdí svými podpisy. Ryby se budou vážit ve stejných sacích a stejným typem váhy. Bude se počítat čistá váha po odečtení hmotnosti saku. Po zvážení a zapsání se ulovená ryba vrátí zpět do vody.

Všichni zájemci se mohou registrovat formou příspěvku (komentář k akci ve formátu 01 - xxx yyy na Facebooku nebo telefonicky na 777 45 77 54.
Pro zapsání do startovního seznamu je však nutné uhradit startovné v plné výši. AŽ POTOM BUDE TÝM ZAPSÁN NA WEBU A FACEBOOKU DO TOHOTO SEZNAMU. TO ZNAMENÁ, KDO DŘÍV ZAPLATÍ, TEN ZÁVODÍ. NENÍ DÁN TERMÍN DO KDY, JEN OD KDY (OD VYHLÁŠENÍ ZÁVODU A PROVEDENÍ REGISTRACE)

Min počet týmů pro uskutečnění závodu je 10. V případě nižšího počtu než 13 týmů, budou ceny poníženy o 3500 Kč za každý chybějící tým v poměru 7:5:3:2

Občerstvení bude zajištěno závodníkům až na lovné místo. NAVÍC, NOVĚ MÁ KAŽDÝ SOUTĚŽÍCÍ V CENĚ STARTOVNÉHO V SOBOTU A NEDĚLI SPOLEČNOU SNÍDANI.

Těšíme se na Vás.

admin

 1.  CT HVH  
 2.  CT Prosenice  
 3.  3 Piscator   
 4.  K-Karp CT   
 5.  K-Karp CT 2   
 6.    
 7.    
 8.    
 9.    
 10.    
 11.    
 12.    
 13.    
 
 
 
TOPlist
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky